Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów złuszczających.

Jest to nowoczesna, kontrolowana metoda złuszczania naskórka, która polega na powolnym ścieraniu kolejnych jego warstw do momentu, aż osiągnie się pożądany efekt.

W odróżnieniu do diamentowej, mikrodermabrazja korundowa opiera się na ścierających właściwościach kryształków tlenku glinu (korundu), również bardzo trwałego materiału. Można go porównać do bardzo drobnego piasku.

Korund jest również środkiem jednorazowym a to znaczy, że po zabiegu trafia on do specjalnego pojemnika nie następuje już jego ponowne wykorzystanie. Dzięki temu do minimum ograniczone jest ryzyko jakichkolwiek infekcji skóry.

Czasami można spotkać się z opinią, że stosowany w tym przypadku tlenek glinu może powodować uczulenia, jednak żaden z salonów kosmetycznych w ostatnich dziesięciu latach nie potwierdził takiego przypadku. Warto jednak zaznaczyć, że uczulenie mogło być wywołane zupełnie innymi czynnikami, nie związanymi w żaden sposób z zabiegiem.

Złuszczanie następuje poprzez uderzanie z bardzo wysoką prędkością o skórę mikrokryształów korundu. Jej siła, czyli głębokość ścierania zależy od ustawionego poziomu ciśnienia. Po zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia i uczucie ciepłej skóry. Właściwe złuszczenie następuje po kilku dniach od zabiegu.

Podobnie jak inne metody mikrodermabrazja korundowa charakteryzuje się tym, że jest praktycznie bezbolesna. Jedyny dyskomfort, jaki powoduje to dziwne uczucie podczas samego zabiegu. Jednak w żaden sposób nie przeszkadza ono w efektywnym i częstym stosowaniu tego zabiegu.

mikrodermabrazja korundowa

Słowa kluczowe:

This entry was posted in O zabiegach and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>